Pivovar Matuška
    Náš team


Sládek - Adam Matuška
Vystudoval Střední průmyslovou školu potravinářských technologií obor technologie piva v Praze. Pivovarnickou praxi absolvoval v Klášterním pivovaře na Strahově a krátce se seznámil s výrobou piva v minipivovaru Golf Brau v Tunisku. V Dánsku vařil pivo s místními studenty pivovarnictví. Anglický jazyk si zdokonalil v Anglii na brigádě v pivním baru Pivo Cafe Bar York.V Yorku se seznámil se světovými druhy piva. Prezentoval vlastní pivo na Great British Beer Festivalu. V roce 2010 byl nejmladším členem degustační komise na Great American Beer Festivalu USA Denver. Sládkem se stal v rodinném pivovaru ihned po maturitě v roce 2009.


Podsládek - Jan Hanuš
Vystudoval Střední průmyslovou školu potravinářských technologií obor technologie piva v Praze. Pivovarnickou praxi absolvoval v pardubickém pivovaru Pernštejn a pražském Staropramenu.


Art director – MgA. Jakub Matuška aka Masker
Jakub navrhl logo našeho pivovaru a navrhuje výtvarná řešení etiket, tácků, sklenic, triček, bund atd. Jakub je absolventem pražské AVU.Během svého studia byl na stáži v Londýně a v New Yorku. V roce 2010 byl finalistou ceny Jindřicha Chalupeckého. Více o Jakubovi a jeho práci na www.masker1.net


Martin Matuška
Zakladatel pivovaru Martin Matuška se vyučil sladovníkem v plzeňském Prazdroji a dálkově vystudoval Střední průmyslovou školu potravinářských technologií obor technologie piva v Praze.
U pivovarnického řemesla je od roku 1981.V Čechách prošel pivovary Staropramen, U Fleků, Klášterní pivovar Strahov.Pivovarskou technologii učil v zahraničí při zavádění výroby piva v minipivovarech v Japonsku, Tunisku, J.Korei, Dánsku.Studijní pobyt absolvoval v anglickém minipivovaru Uley Brewery, který mu byl inspirací pro založení minipivovaru bez vlastní restaurace, což v Čechách nebylo běžné.Během sládkování ve Strahovském pivovaru získal ocenění „sládek roku“ a samotný Strahovský pivovar se svým pivem několik prestižních ocenění. V roce 2006 byl členem degustační komise na World Beer Cup Seattle USA.Pivovar Matuška | U Radnice 115, 267 42 Broumy
tel. 606 623 787, 723 983 594 | info@pivovarmatuska.cz